[fibosearch]
Same-day slots

Freshwater River Prawn (Chingri/Nisla Maas/Misa Maas) (Medium Size)

500 g – 1 kg · 4 options

From ₹350 ₹400 13% off

₹70.0/100 g

Fresh, naturally sourced medium-sized river prawns, known for their sweet, juicy taste and firm texture. Perfect for curries, fries, stir-fries and grilled recipes. Carefully cleaned, hygienically packed, delivered chilled to preserve freshness and quality.After fully cleaning the river prawn, you get around 200g in 500g and around 500g in 1 kg

✅ Fresh & Natural

✅ Hygienically Packed

✅ Ideal for Curry, Fry & Grill

4.7(314)Google Reviews

Choose your cuts & quantities

500 g, Uncut, Whole 13% OFF
0
500 g, Uncut, Whole ₹350 ₹400 ₹70.0/100 g
500 g, Cleaned & Peeled 13% OFF
0
500 g, Cleaned & Peeled ₹350 ₹400 ₹70.0/100 g
1 Kg, Uncut, Whole 13% OFF
0
1 Kg, Uncut, Whole ₹700 ₹800 ₹70.0/100 g
1 Kg, Cleaned & Peeled 13% OFF
0
1 Kg, Cleaned & Peeled ₹700 ₹800 ₹70.0/100 g

Product details

Quantity
500 g | 1 Kg
Cutting Preference
Uncut, Whole | Cleaned & Peeled

Similar products

See all products

Top products in this category

See all products

People also bought

See all products

Reviews

There are no reviews yet

Add a review
You must be logged in to post a review Log In
Multiple weights from ₹350 Inclusive of all taxes
Freshwater River Prawn (Chingri/Nisla Maas/Misa Maas) (Medium Size)
You're viewing: Freshwater River Prawn (Chingri/Nisla Maas/Misa Maas) (Medium Size) Price range: ₹350.00 through ₹700.00
Select options

Add ₹1,500 more for free delivery

Cart 0 items